Rząd rozważa wstrzymanie programu Rodzina 500+ oraz 13. i 14. emerytury. Znamy powód

TVP poinformowało w Wiadomościach, że z powodu masowych protestów w Polsce rząd może wycofać program Rodzina 500+, wyprawka szkolna oraz 13. i 14. emeryturę dla seniorów.W ostatnich dniach Wiadomości w TVP skupiają się na jednym temacie – antyrządowych protestach, które opanowały całą Polskę. Dziennikarze w TVP nazywają protestujących „ulicznymi bojówkarzami” i „siewcami śmierci”. Zdaniem prowadzących program masowe protesty przyczynią się w niedalekiej przyszłości do wzrostu zachorowań na COVID-19 w naszym kraju. W miniony weekend w głównym wydaniu wiadomości padło stwierdzenie, że protesty przyczynią się do likwidacji programów socjalnych.

„Im więcej zakażeń, tym bliżej jesteśmy decyzji o zamykaniu kolejnych branż, o czym powinni pamiętać politycy nawołujący do ulicznych protestów. Wstrzymane inwestycje, mniejsze wpływy do kasy państwa mogą skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi m.in. o programy Rodzina 500+, wyprawka szkolna, 13. i 14. emerytura dla seniorów i wiele innych” – powiedział autor materiału, Marcin Szypszak.

 

A wasze jakie jest zdanie? Co o tym sądzicie? Podoba wam się aktualnie rządzenie naszym państwem? Źródło: wiadomosci.radiozet.pl