Przejdź do treści

Z czego youtuberzy tyle zarabiają?

  Witam, dzisiaj postaram się wyjaśnić jak zarabiają youtuberzy. Zacznijmy od tego, jak oni to robią, że mają z tego pieniądze? Jest taka strona o nazwie google adsense. Wszystko dzieje się za jej pośrednictwem. Każdy youtuber który podłączy swój kanał pod adsense i dzięki jemu zacznie wyświetlać reklamy zarabia. Podczas oglądania filmów na youtube nie raz zdarzyło Wam się obejrzeć reklamę – tak to z tej obejrzanej reklamy ktoś zarobił. Spytacie, jak na takiej reklamie tyle można zarobić. Można, jeżeli chcesz wiedzieć ile zarabia dany wykonawca filmów (oczywiście jest to suma z dużym przybliżeniem), należy wejść na jego kanał i zliczyć miesięczne wyświetlenia filmów. Np. w ostatnie 28 dni – zebrać wszystkie jego filmy i podsumować wyświetlenia. Załóżmy, że pewna osoba tworząca filmy na serwisie youtube (mały youtuber) w miesiąc na swoich filmach uzbiera 1 mln. wyświetleń.

  Zarobki są wtedy gdy ktoś kliknie w reklamę, statystycznie kilka w nią około 1% osób, a średnio z 1 kliku w reklamę jest 0,2 zł (mniej więcej, ja założyłem najgorszy scenariusz).

   

  1.000.000 wyświetleń miesięcznie

  1% osób klika w reklamę

  0,2 – zarobek z 1 wejścia w reklamę

   

  1% z 1.000.000 = 10.000

  10.000 x 0.2 = 2.000 PLN

  Nawet dużo, prawda? Pomyśl ile zarabia youtuber który dziennie ma tyle wyświetleń i dodatkowo dolicz zarobki z reklamy jakiejś branży, czy firmy.