Przejdź do treści

Znaki zodiaku – charakterystyka

  Baran (21 marca – 19 kwietnia)

  Ognisty Baran to urodzony przywódca. Mnóstwo w nim ambicji, śmiałych planów i siły do ich realizacji. Jego niebywała wręcz zdolność przekonywania do własnych racji sprawia, że na ogół osiąga życiowy sukces i często chwali się swoim statusem społecznym, czy ekonomicznym. W relacjach z ludźmi bywa bezpośredni, a nawet bezkompromisowy, impulsywny i skłonny do przesady, ale mieć go w swoich szeregach to jakby trafić szóstkę w totolotka. Silny, dominujący Baran nie lubi kompromisów. Dla dobra swoich bliskich jest skłonny do największych poświęceń.

  Byk (20 kwietnia – 22 maja)

  Byk to znak zodiaku, którym rządzi żywioł ziemi. Oznacza to pragmatyczne podejście do życie, zamiłowanie do stabilizacji, spokoju i niechęć do podejmowania ryzyka. Na wszelkie zmiany i próby nacisku potrafi nerwowo reagować – choć słynie raczej z cierpliwości i ze spokojnego, łagodnego usposobienia. W naturze Byka leży upór i zamiłowanie do wygody oraz luksusu. Sprawdzi się jako oddany, lojalny przyjaciel. Ważnym aspektem jest dla Byka również praca. Astrologiczny Byk jest pracowity, solidny, świetnie zorganizowany i zdeterminowany, dzięki czemu łatwo osiąga zamierzone cele.

  Bliźnięta (23 maja-21 czerwca)

  Bliźnięta rządzi trygon powietrzny. Osoby spod tego znaku zodiaku są ciekawe świata, pomysłowe, towarzyskie, dowcipne. Nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu! Świetnie odnajdują się w roli duszy towarzystwa lub pasjonujących gawędziarzy. Otwartością i energią Bliźnięta zjednują sobie ludzi i sprawiają, że inni lubią przebywać w ich towarzystwie. Ale jest i druga strona medalu. Impulsywne Bliźnięta łakną pochwał, uwielbiania i przez to mogą ostatecznie sprawiać wrażenie egocentrycznych lub powierzchownych. Trudno im jednak odmówić uroku osobistego.

  Rak (22 czerwca – 23 lipca)

  Raki to tajemnicze i wrażliwe osoby. Nigdy nie wiadomo, w jakim są nastroju i co może wytrącić je z równowagi. Źle znoszą wywieranie presji i pouczanie. Są obdarzone intuicją i kieruje się w życiu ostrożnością – w wyborze ścieżki zawodowej, relacjach międzyludzkich i zarządzaniu finansami. Nie oczekujcie od Raka, że z dnia na dzień rzuci pracę, weźmie ślub na trzeciej randce, albo przeznaczy oszczędności na podróż dookoła świata. Rak trzyma się planu i rzadko pozwala sobie na spontaniczność. Interesuje go mnóstwo rzeczy i chętnie wypowiada się na wiele tematów. Raki to niezwykle empatyczne i lojalne osoby – potrafią słuchać, świetnie odczytują ludzkie emocje, a wierność i lojalność to bardzo bliskie im wartości.

  Lew (23 lipca- 22 sierpnia)

  Jak na prawdziwego króla zwierząt przystało, zodiakalny, pewny siebie, ambitny Lew lubi być w centrum uwagi. I najczęściej jest. Zjednuje sobie ludzi za pomocą charyzmy, niezwykłej energii, poczucia humoru i radości życia. Silna osobowość Lwa może być trudna dla otoczenia, które musi się całkowicie podporządkować się jego wizjom. Z drugiej strony Lew jest prostolinijny, szczery i szalenie opiekuńczy. Potrafi walczyć o swoje stado i nie zawaha się użyć ostatecznych środków. Chętnie angażuje się w różne przedsięwzięcia i źle reaguje na porażki, które biją w jego poczucie wartości. Urażona duma to najgorsza rzecz, jaka może spotkać Lwa.

  Panna (24 sierpnia- 22 września)

  Praktyczna, rozważna i świetnie zorganizowana – oto cechy charakterystyczne Panny. Na ogół kieruje się dobrym sercem, a wobec innych stara zachowywać się z wrodzoną sobie gracją i uprzejmością. Jeśli jednak ktokolwiek będzie chciał jej wejść w paradę, nie zawaha się postawić granic. Jest bezpośrednia i potrafi bez ogródek powiedzieć, to co leży jej na sercu. W kontaktach towarzyskich jest wycofana, nieśmiała i małomówna. Zdecydowanie zyskuje za to przy bliższym poznaniu. Drobiazgowość i krytycyzm Panny wynikają z jej perfekcjonizmu. Ten znak zodiaku wysoko stawia sobie poprzeczkę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

  Waga (23 września-22 października)

  Zodiakalną Wagę cechuje idealistyczne podejście do życia. Wierzy, że w każdym człowieku drzemie dobro i stara się usprawiedliwić nawet najgorsze występki. Altruista i sprawiedliwy sędzia, który pragnie uratować cały świat. Niemal cała jej aktywność skupia się na relacjach, jakie łączą ją z drugim człowiekiem. Ponieważ jest mistrzem niezdecydowania, wiele okazji przemyka jej koło nosa. Pozornie spokojna, uprzejma i taktowna, potrafi kłócić się do upadłego w imię wyższych wartości. Z drugiej strony jest niezwykle towarzyska i lubiana przez otoczenie. Sentymentalna i wrażliwa wydaje się być oderwana od rzeczywistości, ale to tylko pozory.

  Skorpion (23 października – 22 listopada)

  Osoby spod znaku Skorpiona to urodzeni przywódcy i indywidualiści, którzy nigdy się ze sobą nie nudzą. Skorpion ceni niezależność, bywa nieufny, podejrzliwy i potrzebuje czasu, żeby otworzyć drzwi do swojego świata. Mnóstwo w nim sprzeczności. Z jednej strony potrafi być empatyczny i troskliwy, a chwilę potem może zamienić się w złośliwego cynika. Jego szczerość granicząca z bezczelnością przysparza mu wielu wrogów, ale dla niego o wiele ważniejsze jest bycie w zgodzie ze sobą. Długo chowa urazy i czeka na odpowiednią chwilę, żeby boleśnie uszczypać. Pewny siebie idzie przez życie z podniesioną głową i pomimo bezwzględności, z jaką traktuje ludzi,  przyciąga magnetyzmem.

  Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

  Pełen optymizmu i energii Strzelec to niespokojny duch. Nigdy się nie nudzi, uwielbia rozpoczynać kilka przedsięwzięć w tym samym czasie. Niestety jego słomiany zapał sprawia, że trudno mu je wszystkie doprowadzić do końca. Na ogół szczery i bezceremonialny Strzelec może być postrzegany przez otoczenie jako bezczelny. Nic bardziej mylnego. Strzelcowi po prostu szkoda czasu na konwenanse. To oddany przyjaciel, partner, rodzic i najlepszy sąsiad. Będzie taki, dopóki będziesz się z nim zgadzała. W przeciwnym wypadku potrafi tupnąć nogą i porządnie się obrazić. Nie na długo. Brak konsekwencji to jedna z bardziej wyrazistych cech ognistego Strzelca.

  Koziorożec (22 grudnia – 20 stycznia)

  Koziorożec to najbardziej uporządkowany znak zodiaku. Lubi przewidywalność, ustalone reguły i życie zgodne z planem. To gwarantuje mu spokojną egzystencję. A ta dla stroniącego od beztroski i spontaniczności Koziorożca, jest niezwykle ważna. Osoby spod tego znaku to najczęściej pracowici i ambitni realiści, którzy twardo stąpają po ziemi. Z jednej strony Koziorożec jest typem introwertyka, z drugiej lgnie do ludzi i jest lubiany przez otoczenie za poczucie humoru i naturalność. Co jeszcze warto wiedzieć o Koziorożcu? Jest mistrzem chowania urazy!

  Wodnik (21 stycznia – 18 lutego)

  Osoby spod znaku Wodnika swoje życie budują na dwóch zasadach: wolności i niezależności. Wodnik chodzi własnymi drogami, nie znosi bawić się w konwenanse i jest szczery do bólu. Ambicja to jego drugie imię, na równi z perfekcjonizmem. Wodnik jest typem intelektualisty, a jego wrodzona ciekawość świata i otwartość, sprawiają, że może osiągnąć więcej niż większość znaków zodiaku. O ile nie zgubi go perfekcjonizm lub będący na skrajnym biegunie – słomiany zapał. Potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i dopiero wówczas pozwala sobie na szczerość, która może być postrzegana, jako grubiaństwo. Jeśli zdecyduje się zainwestować czas i energię w relację, staje się oddanym i lojalnym przyjacielem.

  Ryby (19 luty – 20 marca)

  Wbrew talentom, które posiadają, Ryby mają na ogół niską samoocenę, a to z kolei sprawia, że zazdroszczą innym ludziom ich sukcesów, czy statusu, zarówno społecznego, jak i materialnego. Poczucie bezpieczeństwa stanowi dla kruchej, rybiej natury, konieczny warunek spokojnej egzystencji, jednak rzadko kiedy udaje im się osiągnąć ten stan. Ryby są znakiem zmiennym, należącym do trygonu wody, stąd nikogo nie powinno dziwić, że z jednej strony potrzebują symbiotycznych relacji, z drugiej zaś wolności i niezależności. Są empatyczne, ale jednocześnie bywają egoistyczne. Źródło: https://twojstyl.pl/artykul/znaki-zodiaku-charakterystyka-slabe-i-mocne-strony-milosc-jakie-sekrety-skrywa-kazdy-znak,aid,3000